שלום לכם, תושבי נחל שורק היקרים.

שמי דוד אביכזר, תושב יד בנימין. נשוי למירב אבא  לחמישה  וסבא לשניים, כן ירבו…)

ברמה האישית, "בנשמה" כמו שאומרים, אני איש חינוך, פורמלי ובלתי פורמלי. לאחר מכן אני גם איש ניהול עם ניסיון עשיר בניהול מוסדות ועמותות מכל הסוגים והגוונים.

המועצה שלנו היא קטנה ומשפחתית, ורבים מכם ודאי מכירים אותי כתושב המקום באופן אישי הן כחבר לישיבות שונות ואפילו מבית הכנסת. יחד אתכם שמעתי על פרישתו של אלי אסקוזידו הוותיק והמיוחד מתפקיד ראש המועצה, ומהמקום האישי גם דאגתי לעתידה. לרצון של כולנו להמשיך את נחל שורק קדימה.

מהר מאוד החלו להגיע אלי פניות רבות מעוד ועוד תושבים מכמה ישובים שונים שאשקול להתמודד על כניסה לנעליים הגדולות שהשאיר אלי.

האמת? זו החלטה רבת משמעות. לכן קודם כל התייעצתי אישית עם חכמים ובעלי ניסיון גדולים ממני – מנהיגים ואנשי ציבור רבים, ביניהם גם מו"ר הרב חיים דרוקמן שליט"א. רק לאחר מכן החלטתי בלב שלם להגיש את מועמדותי לראשות המועצה. אני מאמין שהיכולות הניהוליות שבהן התברכתי ב"ה, יסייעו לי להוביל את המועצה קדימה לשנים של עשייה וצמיחה.

בואו נדבר תכלס. יש לי אידיאלים, אהבה ותחושת שליחות. מדובר בדברים יפים וחשובים מאוד.
אבל, וזה אבל גדול, זה לא מספיק כדי לנהל מועצה. תפקיד של ראש מועצה דורש המון המון (המון) ניסיון. המון יכולת בין אישית, קשרים אישיים עם גורמי ממשל, יכולת הבנה תקציבית, ראייה מערכתית ובעיקר קבלות של שנים על גבי שנים של עשייה ניהולית.

הניסיון בו אני הכי גאה, מתבטא בכך שלקחתי אחריות על מוסדות, תשתיות ועמותות רבות שנקלעו לקשיים כלכליים, ואחרי עבודה מסודרת, סיזיפית ונכונה של תוכניות הבראה, הבאתי את כולם למצב של יציבות כלכלית. איתנות כלכלית ומחושבת, היא הבסיס שאיתו אפשר גם לתכנן קדימה, להגדיל את התקציבים, לחשוב בגדול ולבצע בגדול.

עוד גורם חשוב בניהול מועצה, גורם שקשה לתאר עד כמה הוא קריטי הוא הקשרים עם משרדי הממשלה השונים. לאחר שנים רבות של עבודה צמודה ואישית עם אותם משרדים, יצרתי היכרות בינאישית גורמי השלטון המקומי והארצי. יש בינינו יחסי כבוד והערכה שנבנו עם הזמן, והקשר הזה יעזור לי כראש מועצה לקדם את כל מה שחשוב לנו כתושבים.

חברים יקרים: אני אדם מאמין. אני מאמין באמונה שלמה בדרך שלי, ביכולות בהן זיכה אותי הקב"ה, באמון אותו רכשתי עד כה מהאנשים בעשרות הפרויקטים שניהלתי, ואני מאמין במקום הזה, באנשים המיוחדים שנמצאים סביבי.

אני מתחייב לעבוד בשביל הציבור 24 שעות ביממה. אני מתחייב להיות משרת ציבור אמיתי.

כאמור, יש לי את הניסיון, יש לי את הקשרים והכי חשוב: יש לי את הקבלות. אני רוצה לנצל את כל אלו כדי לדחוף ולקדם עוד ועוד את מועצת נחל שורק. אני הרי יודע: החומר האנושי המיוחד והנדיר כבר קיים. אני פוגש אותו יום יום בכל מקום בישוב ובבתי הכנסת.

הצטרפו אלי ועזרו לי להצעיד קדימה את המועצה שלנו

דוד